המרת פיט למטר

עם מחשבון זה ניתן לבצע המרת פיט לסנטימטר. פיט (או רגל) היא יחידת מידה שלא שייכת לשיטה המטרית ונעשה בה שימוש בעיקר בארצות הברית וקנדה. במדינות אלה נעשה בה שימוש בעיקר למדידת גובה, ומרחקים בינוניים, כאלה הקטנים מ-מייל, או ק”מ אך גדולים מסנטימטר או אינץ’.

מטר, לעומת זאת, היא יחידת מידה שייכת לשיטה המטרית. היא יחידת מידה מטרית נפוצה למדידת מרחקים בינוניים .כלומר מרחקים הקטנים מק”מ וגדולים מסנטימטר.

תוכלו לזכור שפיט (רגל) אחת היא בערך 0.3 מטר.

  פיט למטר – נוסחא

  • פיט אחד הוא 0.3048 מטר.
  • מטר אחד הוא 3.28084 פיט.

  המרת פיט למטר – טבלה

  1 פיט0.3048 מטר
  10 פיט3.048 מטר
  100 פיט30.48 מטר
  1000 פיט304.8 מטר
  10000 פיט3048 מטר
  שימו לב שחלק מההמרות מעוגלות. תוכלו להשתמש במחשבון על מנת לקבל את הערך המדויק.

  יחידת המידה פיט (Feet)

  פיט או רגל (Feet) היא יחידת אורך השייכת לשיטה האימפרלית ונעשה בה שימוש בעיקר בארה”ב. בשנת 1959 הוגדר שרגל אחת היא בדיוק 0.3048 מטר. רגל אחת מכילה 12 אינץ’.

  היסטוריה: יחידות מידה המבוססות על אורכם של איברי גוף היו נפוצים בתרבויות שונות. מרומא העתיקה, יוון סין ואפילו בצרפת. כמובן שיחידות מידה כאלו זו אינה אמינה כיום מכיוון שלאיברי גוף יש אורכים שונים מבן אדם לבן אדם. עם זאת, פיט עדיין נפוצה כיום לאחר שהוגדר אורך קבוע שניתן להסתמך עליו.

  מדינות אשר משתמשות בפיט: יחידת המידה רגל נמצאת בשימוש בעיקר בארה”ב, אנגליה וקנדה. ביחד עם יחידת המידה אינץ’ היא משמשת למדידת חפצים. אחד השימושים הנפוצים של יחידת מידה זו, היא מדידה גובה הרים.

  יחידת המידה מטר (Meter)

  מטר (באנגלית: m או Meter) היא יחידת אורך במערכת היחידות הבינלאומית (SI). ההגדרה למטר אחד מסובכת ונשענת באופן עקיף על מהירות האור.

  היסטוריה: ההגדרה למטר אחד עברה שינויים רבים עם השנים ואפילו לאחרונה ב2019. אך היחידה הוגדרה לראשונה ב1793.

  מדינות אשר משתמשות במטר: רוב העולם משתמש ביחידת המידה מטר, ועליה גם נשענת השיטה המטרית. יחידות אחרות כמו הס”מ או הק”מ הן למעשה נגזרות של המטר. נעשה בה שימוש למדידת מרחקים, אורך, גובה וכו’ והיא נפוצה מאוד בחיי היומיום – גם בישראל.